menuclose

Fotka Trnavy od Barbory Likavskej zaujala svet. Za necelých 24 hodín si ju pozrelo viac ako 130 000 ľudí

Akademický život na našej alma mater zachytáva v hľadáčiku fotoaparátu naša kolegyňa Barbora Likavská. Fotografie (z) Trnavskej univerzity nájdete nielen na našich webstránkach alebo sociálnych sieťach, ale prezentujeme ich aj pred svetovou komunitou fotografov na portáli Unsplash.

Tento projekt je výnimočný tým, že kladie na fotografie vysoké nároky, no pritom zdieľa obrovské nadšenie z krásnych záberov prírody, ľudí či budov, ktoré sú v ponuke pre kohokoľvek. V plnej kvalite, vo vysokom rozlíšení, úplne zadarmo a bez akýchkoľvek licenčných obmedzení. 

Naše fotografie z univerzity a z akademického mesta Trnava, kde pôsobíme, už viackrát zaujali širokú verejnosť. Naposledy sa tak stalo vo štvrtok (23.9.2021). Barborin ranný pohľad ešte pri východe slnka na trnavskú Hlavnú ulicu sa dostal do redakčného výberu komunity Unsplash a za necelých 10 hodín nazbieral viac ako 100 000 prezretí. Za necelých 24 hodín od zverejnenia toto číslo narástlo na viac ako 130-tisíc.

Barbore srdečne gratulujeme a ďakujeme za šírenie dobrého mena Trnavskej univerzity a propagáciu krásnej, starobylej, no pritom živej a modernej Trnavy! 

trnava (autor foto Barbora Likavská)

Pôvodne vyšlo 23. septembra 2021 na webe truni.sk. Prevzaté so súhlasom Trnavskej univerzity.

Zachytávam prítomné okamihy

Sledujte ma na Instagrame